Ścieżka smart
O projekcie
Celem tego projektu jest zaspokojenie potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami poprzez rozwiązanie problemów, które istotnie przyczyniają się do zwiększenia dostępności. Działania koncentrują się na znoszeniu barier w przestrzeni fizycznej, rzeczywistości cyfrowej, systemach informacyjno-komunikacyjnych, produktach i usługach, a także na zaspokajaniu specyficznych potrzeb tych osób.
Główne cele projektu SMART
- Rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw.
- Wdrażanie innowacji produktowych i procesowych.
- Cyfryzacja i transformacja przedsiębiorstw w kierunku zrównoważonego rozwoju.
- Internacjonalizacja przedsiębiorstw.
- Wzrost kompetencji kadr.
Kto może otrzymać dofinansowanie?
O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski.
Jak możemy Ci pomóc?
Jeśli jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą prowadzącym działalność w Polsce, możemy pomóc Ci w przygotowaniu wniosku o dotację unijną. Nasze usługi obejmują kompleksowe wsparcie w całym procesie aplikacyjnym.
Modułowość projektu
Projekt może obejmować do siedmiu różnych modułów, realizowanych liniowo lub nieliniowo. Przedmiot każdego modułu musi być zgodny z zakresem tematycznym naboru, tj. zaspokajaniem potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, które zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami to osoby, które ze względu na swoje cechy lub okoliczności, w jakich się znajdują, muszą podjąć dodatkowe działania w celu przezwyciężenia barier, aby uczestniczyć w różnych sferach życia na równi z innymi osobami.
Wsparcie w Ścieżce SMART – nabór tematyczny Dostępność
Wsparcie może być udzielone na realizację projektów obejmujących:
- Prace badawczo-rozwojowe.
- Wdrożenie wyników prac B+R.
- Rozbudowę infrastruktury badawczej.
- Transformację cyfrową lub zieloną przedsiębiorstwa.
- Internacjonalizację przedsiębiorstwa.
- Podnoszenie kompetencji kadr.
Moduły obligatoryjne
Moduł B+R: Dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych prowadzących do innowacji produktowej lub procesowej na poziomie krajowym. Te prace badawczo-rozwojowe mają na celu opracowanie nowatorskich produktów lub procesów, które mogą znacząco przyczynić się do rozwoju firmy.
Moduł wdrożenie innowacji: Dofinansowanie wdrożenia wyników prac B+R w przedsiębiorstwie, prowadzące do powstania innowacji produktowej lub procesowej na poziomie krajowym. Wsparcie w tym module jest udzielane w formie dotacji warunkowej, która częściowo podlega zwrotowi – szczegółowe warunki reguluje umowa o dofinansowanie.
Moduły fakultatywne
Projekt może obejmować do pięciu modułów fakultatywnych:
- Infrastruktura B+R: Dofinansowanie utworzenia lub rozbudowy centrum badawczo-rozwojowego. Centrum to musi umożliwiać realizację określonej agendy badawczej, prowadzącej do powstania innowacji produktowej lub procesowej.
- Cyfryzacja: Dofinansowanie transformacji cyfrowej i zapewnienia cyberbezpieczeństwa. Działania te muszą prowadzić do wdrożenia innowacji produktowej lub procesowej w przedsiębiorstwie.
- Zazielenienie przedsiębiorstw: Dofinansowanie działań związanych z zieloną transformacją przedsiębiorstwa, takich jak usprawnienie gospodarki odpadami, zwiększenie efektywności energetycznej, czy weryfikacja technologii środowiskowych.
- Kompetencje: Doskonalenie kompetencji pracowników i kadry zarządzającej, zdobywanie nowych umiejętności oraz nabywanie kwalifikacji.
- Internacjonalizacja: Promocja zagraniczna produktów oraz ochrona własności przemysłowej.
Realizacja modułów
Moduły mogą być realizowane niezależnie lub w powiązaniu ze sobą. Moduł kompetencje musi wspierać realizację zadań w innych modułach, a przedmiot każdego modułu musi być zgodny z zakresem tematycznym naboru, tj. zaspokajaniem potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu dotacji?
Nasza firma oferuje kompleksową pomoc w przygotowaniu wniosku o dotację unijną. Nasze usługi obejmują:
- Analizę potrzeb i dobór odpowiednich modułów projektu.
- Kompleksowe przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej.
- Wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji projektu.
- Monitorowanie postępów i rozliczanie dotacji.
Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć współpracę w celu uzyskania dotacji unijnej dla Twojego przedsiębiorstwa. Razem zwiększymy dostępność i innowacyjność Twojej firmy!